POVRATAK OTPISANIH: Hrvatska pobijedila Litvu, u četvrtfinalu igra protiv Srbije!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

U posljednjem susretu prvog dijela košarkaškog turnira na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, hrvatska reprezentacija je pobijedila Litvu 90-81 osvojivši prvo mjesto u skupini i u četvrtfinalu će igrati protiv Srbije.

Uoči početka olimpijskih igara priželjkivao se plasman u četvrtfinale, no Hrvatska je društvu brončanih iz Londona i aktualnih europskih prvaka Španjolaca, europskih doprvaka Litve, domaćina Brazila, te uvijek neugodne Argentine gotovo senzacionalno osvojila prvo mjesto u skupini. Hrvatskoj je sada otvoren put do finala jer u njezinom dijelu ždrijebu nema američkog ‘Dream Teama’. Hrvatsku su do velike pobjede predvodili Bojan Bogdanović sa 22 koša, Krunoslav Simon sa 19 koševa, 10 skokova i četiri asistencije, Dario Šarić sa 18 koševa i šest skokova i Darko Planinić sa 10 koševa, dok su kod Litve najefikasniji bili Mantas Kalnietis sa 26 i Paulius Jankunas sa 18 koševa.