Australski Hrvat bacio Osijek na koljena, ali spasio ga je Muzafer Ejupi

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

Iako je Osijek postao prvi hrvatski klub koji je izgubio utakmicu u Europi ove sezone, četvrtoplasirana momčad HNL-a iz prošle sezone pridružila se Hajduku u trećem pretkolu Europske lige, u kojem je izravno i Dinamo.

Nakon pobjede 2-0 u Gradskom vrtu, u Luzernu je izgubio 2-1, pa je gol Muzafera Ejupija u 72. minuti osigurao da Hrvatska idućeg tjedna ima čak četiri predstavnika u europskim natjecanjima.

Švicarci su poveli u 19. minuti, a strijelac je bio Tomi Jurić, bivši igrač klubova iz Zagreba i okolice, poput LokomotiveIntera i sesvetske Croatije, koji je u međuvremenu dogurao do australske reprezentacije. Nakon ubačaja s desne strane visoko je skočio i glavom pogodio za 1-0. Osijek se nije mirio sa porazom, iako ga je taj rezultat još vodio dalje, no nije uspijevao izjednačiti, pa ga je Jurić ponovno kaznio u 62. minuti. S 20-ak metara gađao je lijevi donji kut i pogodio. Taj je rezultat utakmicu vodio u produžetke. Nakon što je Bočkajev udarac zaustavio domaći golman, Osijek je ipak zabio gol vrijedan trećeg pretkola zahvaljujući svojem najboljem strijelcu Ejupiju, kojeg je Grezda pronašao na pet metara u 72. minuti. Osječanima će protivnik u idućoj fazi biti nizozemski velikan PSV. Prva utakmica je idućeg četvrtka u Eindhovenu.